HİZMETLER

VRF/VRV KLİMA SİSTEMLERİ

 

VRF, Değişken Soğutucu akışkan Debisi gösterilebilir. Bir dış ünite ile birlikte fazla iç ünitenin kontrol ettiği klima sistemidir. Bir  VRF'yi  satın almak için ihtiyacınız olan klimayı kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışındaki dış ünite ve bina yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

VRF Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan en büyük özelliği;  Örneğin, gaz debisi sayesinde, ışık ile birlikte çalışan insanların konforunu en yüksek düzeyde tutabilir. Çevreye özen ve saygı gösteren sistem, enerji dağıtımına odaklanmış, gelişmiş uygulama sağlar. Çok katlı bir pladan, bir tek villaya kadar yapılan veya mevcut her türlü yapıda yeni tam bağımsız kontrol sağlayabilmektedir.

 

VRF Klima Sistemleri ; gelişmiş kontrol ve denetim üniteleri ile ilgili. Gerektiği kadar akışkan akışkan, doğru faz ve doğru sistemden sevk sevkıyatından ve soğutmada yararlanılır. VRF Klima Sistemleri ; alışılmış bölünmüş klima sistemin bir soğutucuda satın alınabilir olarak farklı HP kapasiteleri bir dış ünite ve ilave üniteye alınabilir.

Soğutucu kontrollü kompresörlerle bir kompresör tasarlanarak, hava şartlarına uygun mekanlara uygun şekilde tasarlanmıştır. İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları geçiş sağlar.

VRF Klima Sistemleri  2 farklı sistemden çeşidi vardır. Isı Geri Kazanımlı VRF  (aynı ve hem ısıtma, hem soğutma)  Isı Pompası VRF  (aynı anda ısıtma yada sadece soğutma)  VRF Klima Sistemleri ; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, yerler, bölge, plazalar, kullanım gibi iklimlendirme uygulamalarının kullanımlarının yoğun olarak kullanılır.

 VRV klima sistemleri ile;

  • CO2 emisyonu düşürülüp, küresel ısınmanın önüne geçilmiştir.
  • Sistemde kullanılan %90'ı geri dönüşüme sahiptir.
  • Kurşunsuz zenginlikle iyileştirilebilir.
  • Ozona zarar veren R410A gaz kullanılmaktadır.